fbpx

חמישה דברים שאתם/ן לא ממש יודעים על לדיאנסקי

5 דברים שאתם/ן כנראה לא ממש יודעים עלי: פסקול נעוריי היה מוזיקה מזרחית (חיים משה, זוהר, בועז, אביהו ועוד), שיחקתי כדורגל בנוער של שמשון ת"א, בכיתה י"א התחלתי את הקריירה הציבורית שלי, אהבה גדולה שלי היא חוף הים וגרמתי לסגירת הצפארי ולסגירת פינת החי הגדולה בפארק הירקון – מקומות בהם סבלו בעלי החיים.

לכבוד מערכת הבחירות העירונית, אירח המדור "העיר שלי" של מגזין טיים אאוט את ראובן לדיאנסקי, ראש רשימת "חי-חילונים ירוקים", שלוקח אותנו למסע בין הילדות והנעורים שלו לבין הספוטים הכי ירוקים בעיר.

ראובן לדיאנסקי הוא ראש רשימת "חי – חילונים ירוקים" למועצת העיר, מכהן כחבר מועצת עיריית ת"א מזה 15 שנה ועד לא מזמן כיהן כסגן ראש העיר הממונה על תחום איכות הסביבה, קיימות ושיפור פני העיר. לדיאנסקי עלה לתל אביב בגיל 10 מריו דה ז'נרו שבברזיל. לדיאנסקי מכהן כיום כדירקטור בחברת אקו"ם וכיו"ר עמותת שלוות עולם למען קבורה אזרחית בת"א. הוא עורך דין בהכשרתו ובעל תואר שני במשפטים. נשוי + שניים ומתגורר במעוז אביב ב'.

 1. ספורטק צפון
  זה מגרש האימונים של קבוצת שמשון תל אביב בספורטק צפון. כאן ביליתי כשחקן כדורגל במחלקת הנוער של המועדון מגיל 13 ועד 18. כעולה חדש מברזיל, מדינת הכדורגל האיכותי, חיפשתי מועדון לשחק ומצאתי את עצמי בקבוצה מכרם התימנים. מהר מאוד התאהבתי במרק רגל תימני אך בעיקר במוזיקה מזרחית איכותית שהיתה הפסקול של נעוריי (בועז שרעבי, חיים משה וזוהר ארגוב).
 2. בית ספר עמל ליידי דייויס
  בכיתה י"א החלטתי להקים את מועצת התלמידים של בית ספר ליידי דייויס כדי לדאוג לזכויות התלמידים. שנה לאחר מכן הקמתי ועמדתי בראש מועצת התלמידים הארצית של רשת עמל, שהיו לה כ-50 בתי ספר באיזורים מגוונים ברחבי הארץ כולל במגזר הערבי. בגיל 17 התחלתי להבין איך לקדם נושאים בתוך מערכות ציבוריות מורכבות ולרתום שותפים על מנת לממש חזון ולהוציא לפועל פרויקטים. כך אני מביא איתי 35 שנות ניסיון והישגים בתחום הפוליטי והציבורי. בני אפרים 226
 3. חוף הצוק
  את הים אני מאוד אוהב ומחובר אליו. אולי גם כאן בזכות השורשים שלי כיליד ריו. מגיל הנעורים אני פוקד את חוף הצוק. בסופי שבוע אחר הצהריים ובחופשות היינו מבלים שם המון. היו שנים שהייתי מגיע לחוף ארבע פעמים בשבוע עם חברים או לבד. שם גם היו האהבות הראשונות שלי כמתבגר. בשנים האחרונות אני משתדל לרוץ בחוף ולעשות הליכות מהצוק הדרומי עד הרצליה ובחזרה. אחד הנושאים בהם אני גאה במיוחד הוא שהצלחתי להעביר במועצת העיר חוק שאוסר שימוש ומכירת כלים חד פעמיים בחופי הים. אנחנו בשלבי חינוך והסברה של הציבור ורתימת העסקים בחוף לחדול מלעשות שימוש בחד"פים והשלב הבא מבחינתי הוא להוציא את החד פעמי מהמרחבים הירוקים שלנו בעיר.
 1. בניין עיריית תל אביב-יפו
  הבית השני שלי. בשנת 1993, בגיל 22, נחשפתי לראשונה לפעילות העירונית ולצרכים של התושבים כששימשתי כעוזרו של אביגדור קהלני במירוץ שלו לראשות עיריית ת"א-יפו מול רוני מילוא. אז התאהבתי בעיר והבנתי שאני רוצה להשפיע על עתידה ועל עיצוב החיים שלנו. בשנת 2008 הקמתי לראשונה רשימה למועצת העיר ונבחרתי כחבר מועצה. ב-10 השנים הראשונות שלי כנבחר ציבור פעלתי בהתנדבות וללא קבלת שכר וב-5 השנים האחרונות כיהנתי כסגן ראש העיר בשכר. בתוך הבניין האפור הזה, אני מצליח בזכות היכולות והניסיון הפוליטי/ציבורי שלי ובזכות הרבה שותפים מצוינים מקרב עובדי העירייה, לקדם נושאים סופר חשובים עבור העיר והתושבים שלנו. שם מתקיימת העבודה האמיתית. שם אני מצליח לשנות מציאות. אבן גבירול 69.
 2. דיזנגוף סנטר
  אחד האייקונים התל אביבים הכי מובהקים ומרכז הבילויים והקניות הראשון של ישראל. כילד תל אביבי זה היה מקום קסום וביליתי שם לא מעט. למי שלא יודע, מדובר בקניון ירוק שמשקיע רבות בתחומי הקיימות והניהול סביבתי. בעשור האחרון, כממונה על תחום איכות הסביבה וקיימות וכסגן ראש העיר עשינו עם הסנטר פרויקטים רבים, ולאחרונה גם הבאתי להקמת מרכז קיימות ראשון בשטח של 400 מ"ר בתוך הסנטר. האתגר שלי הוא לרתום את המגזר העסקי והמתחמים הפרטיים הגדולים בעיר, לשותפות סביבתית. התחלתי בזה בתקופתי כסגן ראש העיר ואמשיך בקדנציה הבאה. דיזנגוף 50.
 3. פארק הירקון
  הריאה הירוקה הגדולה והמשמעותית של תל אביב. מלווה אותי מיום שהגעתי לישראל. פיקניקים יחד עם ההורים וסבא וסבתא שלי, דרך בילוי באופניים עם המשפחה והילדים שלי, וכאן גם ראיתי את מיטב ההופעות של זמרים מהארץ ומחו"ל. כמי ששנים פועל בנושאים סביבתיים אני גאה על שמירת השטחים הירוקים בפארק, למרות ניסיונות שנעשו שנעשו במשך ה-15 שנים האחרונות לכרסם בהם. הצלחתי להפסיק קיום חתונות ואירועים פרטיים בגן הסלעים, הצלחתי להוריד את מטרדי הרעש לתושבי האיזור ממסיבות בפארק, הצלחתי לסגור את הצפארי – מקום שהחזיק בשבי בכלובים במשך שנים ארוכות בעלי כנף, ולפני מספר חודשים הצלחנו לסגור את פינת החי הראשית של פארק הירקון ודאגתי לפנות את חיות הבר (יעלים, איילים וכו') לחווה פתוחה בה הם יהיו בטוחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו אליי ול"חי -חילונים ירוקים"

חברים וחברות יקרים,
בבחירות הקרובות, אתמודד על ראשות עיריית תל אביב-יפו ואוביל לחיזוק כוחה של רשימת "חי -חילונים ירוקים" במועצת העיר. עבורי, כמי שמכהן במשך 15 שנים כחבר מועצת העיר ושימש כ-5 שנים, כסגן ראש העיר, מדובר במהלך טבעי ומתבקש. עבורי זאת משימת חיים! אני זקוק לתמיכתכם/ן ואשמח שתצטרפו אליי!